systemy bezpieczeństwa

Inteligentne światła drogowe - Kalibracja świateł

Najnowsze zdobycze technologii pozwalają znacząco ułatwić mnóstwo czynności i zmaksymalizować komfort prowadzenia samochodu. Do ogromu funkcjonalności zwiększających bezpieczeństwo na drodze dołączają także inteligentne światła. Optymalna kalibracja pozwala prowadzić auto, jak jeszcze nigdy dotąd – i w pełni skupić się na jeździe. Przekonaj się, dlaczego warto wyposażyć samochód w inteligentne światła drogowe!

Na czym polega technologia inteligentnych świateł drogowych?

W skład przykładowego systemu projekcyjnego wchodzą aż 44 źródła światła LED. 7 z nich przeznaczono do podstawowego oświetlenia, 5 do dodatkowego doświetlania, a reszta tworzy zewnętrzny moduł umożliwiający interaktywne sterowanie. Kluczowym elementem systemu jest kamera zamontowana na przedniej szybie samochodowej. Sterownik odbiera sygnały z kamery i dzięki temu stwarza optymalne warunki do prowadzenia pojazdu. System korzysta również z danych z GPS, informacji o bieżącej prędkości jazdy czy kącie odchylenia kierownicy. Sterownik na podstawie powyższych czynników uruchamia poszczególne diody i tym samym oświetla tor jazdy tak, by zapewnić kierowcy komfort oraz bezpieczeństwo.

Co w praktyce potrafią inteligentne światła drogowe poddane profesjonalnej kalibracji?

Dzięki systemowi samochód sam dba o to, by stworzyć kierowcy optymalne warunki. Zastanawiasz się, jak wyglądają konkretne przykłady działania inteligentnych świateł drogowych w praktyce? To między innymi możliwość jazdy na tak zwanych światłach długich bez oślepiania kierowców jadących w przeciwnym kierunku. To także automatyczne zmniejszenie natężenia światła, kiedy przy jezdni pojawi się znak drogowy. Znaki wykonane są z odblaskowego tworzywa, dlatego system, ograniczając natężenie oświetlenia, dba o to, by odbite światło nie oślepiło Cię podczas jazdy. Szczególnie atrakcyjną funkcjonalnością systemu jest dynamiczne doświetlanie zakrętów. Kiedy wejdziesz w zakręt, komputer automatycznie przewidzi zmianę kierunku jazdy i skieruje strumień światła tam, gdzie za chwilę znajdzie się pojazd.

Profesjonalna kalibracja świateł

Jako specjaliści od automatycznych rozwiązań w motoryzacji oferujemy profesjonalny system do kalibracji inteligentnych świateł drogowych. Oprócz samego oprogramowania niezwykle ważna jest również prawidłowa geometria kół oraz pozycja kamery względem świateł. Tylko prawidłowo skalibrowane reflektory – a także pozostałe kluczowe elementy – mogą zagwarantować poprawne funkcjonowanie, a tym samym zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa na drodze. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat inteligentnych świateł drogowych? Zapraszamy do kontaktu!

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Polityka Prywatności ZAMKNIJ